TS EN 442-1 Radyatör TSE Belgesi Danışmanlık

Radyatörler TSE Ürün Uygunluk Belgesi almak için başvuru yapmanız gereken standart TS EN 442-1 standartıdır.  TS EN 442-1 Radyatör TSE Belgelendirme aşamasında başvuru aşamasından belge teslim aşamasına kadar danışmanlık hizmetimiz mevcuttur.

Radyatörlerin üretimi yapılan ürün gruplarına göre belgelendirme kapsamınız belirlenir. Belgelendirme kapsamına göre ilk önce mevcut üretimini yapmakta olduğunuz ürünlerin standartlara uygun olup olmadığı tespit edilir.

Ürün adları:

Radyatörler

Konvektörler

Malzeme Sınıfları:

Çelik Radyatörler (Çelik sac veya rulodan imâl edilen radyatörler)

Dökme Demir Radyatörler

Alüminyum Döküm Radyatörler

Ekstrüze Alüminyum Radyatörler

Yapım Sınıfları:

Boru Radyatörler

Panel Radyatörler

Dilim Radyatörler

Kanatlı Borulu Konvektörler (çelik, paslanmaz çelik, bakır)

Süpürgelik Konvektör

Diğer Malzemelerden Yapılan Radyatörler

Diğer Malzemelerden Konvektörler

BELGELENDİRME AŞAMALARI

1.Mevcut üretimde üretim yeri incelemesi gerçekleştirilir.

2.Eksiklikler tespit edilir.

3. Firmada en az 1 teknik eleman bulunmalıdır.

4.Üretim Yerinde düzenli olarak yapılması gereken deneyler için şerit metre, kumpas, basınç ölçer ve kaplama kalınlığı ölçer (boyalı numuneler için) cihazları bulunmalıdır.

5.Fabrika Üretim Kontrol Sistemi mevcut olmalıdır.

6.Ürüne ait teknik çizimler , katalog verileri, kullanım kılavuzları hazır olmalıdır.

Firmanızda öncelikle üretim yeri incelemesi gerçekleştirilerek tüm eksiklikler tespit edildikten sonra firmanızda bulunan teknik personelle fabrikanız belge almaya hazır hale getirilir. Üretim yerinde %100 sızdırmazlık testi yapılabilmelidir ve belirli aralıklarla patlatma testine tabi tutulmalıdır.

TSE Denetimi uzmanlar tarafından gerçekleştirildikten sonra ; üretim yeri incelemesiyle beraber Uzmanın seçtiği numuneler üzerinde üretim yerinde yapılacak testler yapılır. Sonuçlar olumlu olması durumunda ürünlerinizden numune alınır ve TSE ‘nin ilgili laboratuvarlarında ürünleriniz test etttirilir. Test sonuçları olumlu çıkması halinde belgelendirme işleminiz tamamlanır.

TSE Belgelendirme Danışmanlık hizmeti almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

0 216 348 23 00 – 0531 783 4003

Belgelendirme ücretleri hakkında bilgi almak için; https://tsebelgeleri.net/tse-urun-belgelendirme-ucreti-i-tse-belgesi-maliyeti/  linkine tıklayabilirsiniz.