TSE Ürün Belgelendirme Ücretleri I TSE Belgesi Maliyeti I TSE Belgesi fiyatı 

TSE Ürün Belgelendirme  Başvuru  esnasında ödenecek ücretler nelerdir?

TSE Ürün Belgelendirmede  TSE belgesi almak için TSE’ye başvuru yapacağınız her bir standart başına yurtiçi başvurularında 21.000TL  TSE belgesi avans ücreti yatırılır. Yatırdığınız avans  ücretinin dekontu ile TSE başvuru işlemi gerçekleştirilir. Bu tutar  ilk başvuru aşamasında belgelendirme hizmetleriyle ilgili yapılacak harcamalardan mahsup edilmek üzere alınan ücrettir.

Denetim sonrası ödenecek ücretler nelerdir?

TSE Muayene ve Deney ücreti :

Bir ürün üzerinde ilgili standart/kritere göre TSE belgesi almak için laboratuvarda yapılan muayene ve deneyler sonucunda ilgili laboratuvar tarafında muayene ve deneylerin ücretleri, başvuru/ belge sahibi tarafından ilgili laboratuvara ödenir.

Deneyler firma bünyesinde yapılıyorsa; Başvurusu yapılan standarttan denetçinin alacağı numune adeti x  TSE DKLMB’nin belirlediği muayene ve deney ücretinin %50’si tahakkuk ettirilen ücrettir.

Deneyler TSE’nin laboratuvarlarında yapılıyorsa ; Başvurusu yapılan standarttan denetçinin alacağı numune adeti x  TSE DKLMB’nin belirlediği muayene ve deney ücretinin %100’üdür.

TSE Denetim esnasında denetçiler tarafından alınacak numune adeti X deney ücreti birim fiyatı üzerinden hesaplama yapılacak olup numuneler alındıktan sonra ödeme gerçekleşecektir.

Her bir standart için belirlenmiş olan deney ücretleri değişmektedir.

İnceleme Hizmet Ücreti:

Görevli inceleme uzmanı/uzmanlarının, gün içerisinde gerçekleştirdiği inceleme sayısından, incelemenin gerçekleştiği kuruluş ve gün başına tahakkuk ettirilen ücrettir.

Gün başına ödenecek ücret 8.600 TL dir.

Yıllık Marka Kullanım Ücreti :

TSE Ürün Belgelendirme yönergesine göre belge alımı gerçekleştikten bir yıl sonra TSE Ocak ayında fatura iletir. Bu fatura TSE marka kullanım ücreti olarak faturalandırma işlemi gerçekleşir. Bu ücret standarda göre ve belge aldığınız ürün kapsamına göre  değişmektedir.

Bu ücretler sadece TSE ÜRÜN BELGELENDİRME BAŞVURU ÜCRETLERİDİR. DANIŞMANLIK HİZMETİMİZ HAKKINDA BİLGİ VE TEKLİF ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

 TSE HİZMET YETERLİLİK BELGESİ ÜCRETLERİ FARKLIDIR. TSE HİZMET YETERLİLİK BELGESİ ÜCRETLERİ İLE İLGİLİ WEB SİTEMİZİN İLGİLİ SAYFALARINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ. 

Tıkla Ara
216 348 23 00
Whatsapp
Danışma