TSE BELGESİ YENİLEME

TSE Belgesi Yenileme işlemi sahip olduğunuz belge türüne göre TSE BELGESİ YENİLEME işlemleri farklılık göstermektedir.


TSE hizmet yeterlilik belgesine sahipseniz yenileme işlemi için ;

  1. TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi Yenileme için TSE Online Başvuru yapılır.
  2. Başvuru işlemi sonrası TSE İnceleme Uzmanları tarafından denetim gerçekleştirilir
  3. TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi yenilemeniz gerçekleştirilir.
  4. TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi işlemleri yılda 1 defa tekrarlanmalıdır.
  5.  Yenileme işlemleri için firmamızdan destek alabilirsiniz.

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesini yenilemeden önce firma bilgilerinizde , adres ve vergi dairesi bilgilerinizde ve belge kapsamında değişiklik olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Adres Değişikliği işlemlerinde ilk önce cokey numaranızdaki bilgileri güncellemeniz gerekmektedir. Belge kapsamında yetkili servis marka çıkarma ekleme işlemleriniz var ise denetim öncesi hazırlıklarınızı yapmanız gerekmektedir. Yenileme denetimlerinde de ilk defa belge alıyormuş gibi standardın tüm gerekliliklerinden sorumlusunuzdur.

TSE Belgesi  veya TSEK Belgesi ürün belgesi sahibiyseniz ; süresi bitmeden 1 hafta önce  bağlı bulunduğunuz TSE İl Müdürlüğü’ne giderek belgenizin vize işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

TSE Ürün Uygunluk Belgesi veya TSEK Kritere Uygunluk Belgesine sahipseniz standart revizyonu, adres değişikliği, kapsam değişikliği olmadığı sürece eski belgenizin aslı teslim edilir yenisini alabilirsiniz.

Standardınız ile değişiklik yapıldı ise önce güncel standardı satın almanız gerekmektedir. Mevcut belgenizde ilgili standart numarası kısmında belirtilen standart numarasını linke tıklayarak kontrol edebilirsiniz.  https://intweb.tse.org.tr/Standard/Standard/StandardAra.aspx  Örneğin sizin belgenizde yazan standart numarası   TS 13163:2012 dir. Belirtilen linke tıklayıp standart numarasını yazarak kontrolleri gerçekleştirdiğinizde TS 13163:2020 ise standart yayın tarihinden itibaren verilen geçiş süresi 18 aydır. 18 ay içerisinde yeni standart numarası üzerinden yeniden TSE Müracaatı gerçekleştirerek belgenizi yenilemekle sorumlusunuz. TSE Kurumlarında yaşanan yoğunluk sebebiyle son ana kadar standart revizyon işlemini bırakmamanız önem teşkil etmektedir.


Belge türünüz her ne olursa olsun müracaatlar TSE Online Başvuru sistemi üzerinden yapılmaktadır. Firmamızı arayarak uzmanlarımızdan bilgi alabilir 1 iş günü içerisinde başvurunuzu gerçekleştirerek yenileme işlemlerimizi gerçekleştirebiliriz.

TSE Yenileme işlemlerinde başvuru – danışmanlık – topraklama raporu- Turkak akrediteli kalibrasyon raporları – antistatik masa örtüsü- iş güvenliği uyarı levhaları – ecza dolabı – yangın söndürme tüpü-alan tanımlamaları gibi tüm konularda destek alabilirsiniz. 

tse belgesi yenileme

Tıkla Ara
216 348 23 00
Whatsapp
Danışma